KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13185067
nr 1318 5067
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsning, "Saltmätaregatan", Signerad, Motivet. 15,5x24 cm
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop:
300 kr
måndag 6 april 2020
kl 20:31:28